Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri: Muhalefet aday açıklayamıyor, yapısının ne olduğuna karar veremiyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, “AK Parti ve Cumhur İttifakı son derece disiplinli, düzenli ve sistemli bir şekilde bu seçim sürecini yürütürken, yeri geldiğinde beyanlarını, yeri geldiğinde adaylarını açıklarken, muhalefete bakıyorsunuz; bazı yerlerde aday açıklayamıyorlar, bazı yerlerde de yapılarının ne olduğuna karar veremiyorlar.” “Veremezler.” söz konusu.

Bingöl Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen AK Parti Aday Tanıtma Toplantısında İleri, belediye başkan adaylarına kente ve ilçelere hayırlı olmasını diledi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından devletin, insanların yeniden hayata tutunması için yoğun çaba harcadığını kaydeden İleri, bu süreçte muhalif zihniyetin acı taraflarını bir kez daha yaşadıklarını ve gördüklerini söyledi.

Bingöl’ün Cumhur İttifakı’nın kalesi olduğunu belirten İleri, şöyle konuştu:

“AK Parti ve Cumhur İttifakı son derece disiplinli, düzenli ve sistemli bir şekilde bu seçim sürecini yürütürken, gerektiğinde beyanlarını, yeri geldiğinde adaylarını açıklarken, muhalefete bakıyorsunuz, bazı yerlerde aday açıklayamıyorlar, bazı yerlerde yapılarının ne olduğuna karar veremiyorlar, bir kaç ay öncesine kadar birbirlerini dışlıyorlardı, görüyorsunuz kendini övmeden duramayanlar artık birbirlerine düşman olmuşlar, bunların bizim için doğal olarak hiçbir değeri yok, ne var ki. Bizim için değerli olan Türkiye Yüzyılı sürecinin başlangıcıdır. Bu süreç Kızılelma’yla, Togg’la, Gabar’da keşfettiğimiz petrolle, Karadeniz’de keşfettiğimiz gazla, Akkuyu’yla.” Hayata geçirmekte olduğumuz nükleer santralle başladı, Yusufeli Barajı, Anadolu Amfibi Hücum Gemisi, İMECE uydumuz, milli savaş uçağımız. Gökbey uydumuz ve Altay tankımızla devam etti.”

İleri, kararlılıkla yürüyüşlerine devam edeceklerini belirterek, bunun önemli aşamalarından birinin de 31 Mart yerel seçimleri olduğunu söyledi.

Gelişimin yerelde başladığını vurgulayan İleri, şöyle konuştu:

“Türkiye Yüzyılı sürecinde bildirgemizde de belirttiğimiz gibi önümüzdeki günlerde dirençli şehirlere ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. Katılımcı, şeffaf, çevreci bir yönetim anlayışımız var, kendini yönetebilen, kendini sürdürebilen, kent ekonomisini hayata geçirmiş, kültür üreten, hizmet veren şehirler.” Üreten belediyelere ihtiyacımız var. Umarım bu millet bu seçimlerde yolunu kaybedenlere, aklını başında tutamayanlara, milli tarafta duramayanlara, yüzünü millete değil başka yere dönenlere fırsat vermez. . Bingöl’de bu fırsatın hiçbir şekilde verilmeyeceğini biliyorum. Allah sizden razı olsun diyorum. Adaylarımıza başarılar diliyorum.”

Programda AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve AK Parti İl Başkanı Yılmaz Seven de konuşma yaptı.

Toplantıda, 31 Mart’ta yapılacak Yerel Yönetimler Genel Seçimi’nde AK Parti’nin belediye başkan adayları şöyle oluştu: Genç’te Mehmet Zeki Dirik, Solhan’da Abdulhakim Yıldız, Karlıova’da Veysi Bingöl, Yedisu’da Hüseyin Gülçiçek, Yedisu’da Hüseyin Gülçiçek. Kiğı’. Adaklı’da Hikmet Özüağ, Adaklı’da Zeki Işık, Yayladere’de Nadir Ergin, Ilıcalar’da Mehmet Akif Günerigok, Sancak’ta Nusret Koçin ve Arakonak’ta Mustafa Döner olduğu açıklandı.

iskilip-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu